Bouwvergunningen in Nederland

Mapenzo volgt 359.646 bouwvergunningen, meldingen en aanvragen in Nederland, waarvan 30.119 toegevoegd in de afgelopen 30 dagen. De laatste registratie was op 14-10-2026. Het meest voorkomende soort werk: uitbouw.

359.646vergunningen in totaal
30.119nieuw in 30 dagen
119.598verleend
226.449aanvragen in behandeling
14-10-2026laatste registratie
Bekijk op de kaartAlles 12 uur ontgrendelen voor € 5

Vergunningen per soort werk

Overig
247.024
Uitbouw
53.567
Daken
34.573
Ramen en deuren
18.942
Gevels
16.664
Interieur
12.093
Reclameborden
6.906
Sloop
6.863
Garages
5.017
Elektra
3.278
Zonnepanelen
1.853
Klimaattechniek
1.831
Erfafscheidingen
710
Zwembaden
491
Loodgieterswerk
302

Eén vergunning kan onder meerdere soorten werk vallen.

Gemeenten

Veelgestelde vragen

Hoeveel bouwvergunningen zijn er in Nederland?

Mapenzo heeft 359.646 registraties in Nederland: 119.598 verleend of in uitvoering en 226.449 in behandeling. In de afgelopen 30 dagen zijn er 30.119 bijgekomen.

Hoe vind ik nieuwe vergunningen in Nederland?

De Mapenzo-kaart toont alle vergunningen in Nederland op één plek, te filteren op soort werk en datum.

Hoe actueel zijn de gegevens?

Mapenzo verzamelt dagelijks gegevens uit officiële bronnen. Nieuwe vergunningen staan op de kaart op de dag dat ze gepubliceerd worden.

Zie ik ook aanvragen voordat de vergunning is verleend?

Ja. Naast verleende vergunningen toont de kaart ook aanvragen en meldingen die nog in behandeling zijn, zodra die gepubliceerd worden.

Bekijk op de kaart