Bouwvergunningen in Utrecht

Mapenzo volgt 6.648 bouwvergunningen, meldingen en aanvragen in Utrecht, waarvan 508 toegevoegd in de afgelopen 30 dagen. De laatste registratie was op 14-10-2026. Het meest voorkomende soort werk: daken. De gegevens worden dagelijks bijgewerkt.

6.648vergunningen in totaal
508nieuw in 30 dagen
2.475verleend
3.872aanvragen in behandeling
14-10-2026laatste registratie
Bekijk op de kaartAlles 12 uur ontgrendelen voor € 5

Nieuwste vergunningen

DatumSoort werkStraatStatus
14-10-2026OverigStrosteegVerleend
14-10-2026UitbouwAbstederdijkVerleend
14-10-2026DakenWibautstraatVerleend
14-10-2026DakenJaap EdendreefGeweigerd
14-10-2026ReclamebordenOudegrachtVerleend
14-10-2026ReclamebordenNeudeVerleend
14-10-2026OverigNieuwegrachtAangevraagd
14-10-2026SloopIsraëlslaanAangevraagd
14-10-2026OverigHeuvellaanAangevraagd
14-10-2026OverigGerverscopAangevraagd

Exact adres, aanvrager, eigenaar en bedrag zijn zichtbaar op de Mapenzo-kaart.

Vergunningen per soort werk

Overig
3.270
Daken
1.653
Uitbouw
1.609
Gevels
654
Ramen en deuren
462
Reclameborden
381
Interieur
261
Klimaattechniek
125
Sloop
70
Garages
69
Zonnepanelen
39
Erfafscheidingen
9
Loodgieterswerk
7
Elektra
6
Zwembaden
3

Eén vergunning kan onder meerdere soorten werk vallen.

Laatste 12 maanden

111201020304050607080910

In de buurt

← Nederland

Veelgestelde vragen

Hoeveel bouwvergunningen zijn er in Utrecht?

Mapenzo heeft 6.648 registraties in Utrecht: 2.475 verleend of in uitvoering en 3.872 in behandeling. In de afgelopen 30 dagen zijn er 508 bijgekomen.

Hoe vind ik nieuwe vergunningen in Utrecht?

De Mapenzo-kaart toont alle vergunningen in Utrecht op één plek, te filteren op soort werk en datum.

Hoe actueel zijn de gegevens?

Mapenzo verzamelt dagelijks gegevens uit officiële bronnen. Nieuwe vergunningen staan op de kaart op de dag dat ze gepubliceerd worden.

Zie ik ook aanvragen voordat de vergunning is verleend?

Ja. Naast verleende vergunningen toont de kaart ook aanvragen en meldingen die nog in behandeling zijn, zodra die gepubliceerd worden.

Bekijk op de kaart