Bouwvergunningen in Groningen

Mapenzo volgt 5.266 bouwvergunningen, meldingen en aanvragen in Groningen, waarvan 483 toegevoegd in de afgelopen 30 dagen. De laatste registratie was op 14-10-2026. Het meest voorkomende soort werk: sloop. De gegevens worden dagelijks bijgewerkt.

5.266vergunningen in totaal
483nieuw in 30 dagen
2.793verleend
2.404aanvragen in behandeling
14-10-2026laatste registratie
Bekijk op de kaartAlles 12 uur ontgrendelen voor € 5

Nieuwste vergunningen

DatumSoort werkStraatStatus
14-10-2026OverigWoonschepenhavenVerleend
14-10-2026SloopNijenborghVerleend
14-10-2026OverigVogelzangsteeg bAangevraagd
14-10-2026SloopSaffierstraatVerleend
14-10-2026DakenBankastraat aAangevraagd
14-10-2026SloopMellenssteegVerleend
14-10-2026SloopC. Kapteynlaan bVerleend
14-10-2026SloopNieuwe BoteringestraatVerleend
14-10-2026ZonnepanelenStationsstraatAangevraagd
14-10-2026OverigKollerijwegAangevraagd

Exact adres, aanvrager, eigenaar en bedrag zijn zichtbaar op de Mapenzo-kaart.

Vergunningen per soort werk

Overig
2.571
Sloop
920
Uitbouw
592
Daken
538
Ramen en deuren
431
Reclameborden
265
Gevels
259
Interieur
186
Garages
72
Klimaattechniek
69
Zonnepanelen
43
Elektra
32
Zwembaden
3
Erfafscheidingen
3

Eén vergunning kan onder meerdere soorten werk vallen.

Laatste 12 maanden

111201020304050607080910

In de buurt

← Nederland

Veelgestelde vragen

Hoeveel bouwvergunningen zijn er in Groningen?

Mapenzo heeft 5.266 registraties in Groningen: 2.793 verleend of in uitvoering en 2.404 in behandeling. In de afgelopen 30 dagen zijn er 483 bijgekomen.

Hoe vind ik nieuwe vergunningen in Groningen?

De Mapenzo-kaart toont alle vergunningen in Groningen op één plek, te filteren op soort werk en datum.

Hoe actueel zijn de gegevens?

Mapenzo verzamelt dagelijks gegevens uit officiële bronnen. Nieuwe vergunningen staan op de kaart op de dag dat ze gepubliceerd worden.

Zie ik ook aanvragen voordat de vergunning is verleend?

Ja. Naast verleende vergunningen toont de kaart ook aanvragen en meldingen die nog in behandeling zijn, zodra die gepubliceerd worden.

Bekijk op de kaart